Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czapka z ozdobną listwą. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czapka z ozdobną listwą. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 9 stycznia 2014

Gdy listonosz puka do drzwi..

To pojawia się lekka nutka niepokoju. Bo przecież listów "kopercianych" już prawie nikt nie pisze, święta minęły. Wiec albo wezwanie do sądu, albo komornik,albo skarbówka, ostatecznie przesyłka z sympatycznym zdjęciem z fotoradaru. Opcji, w której "listonosz zawsze dzwoni dwa razy" nie uwzględniam, bo znam to tylko z tytułu.
Ale dziś listonosz podjechał swoim pojazdem i dopadł mnie przed drzwiami. Służbowo wręczył mi paczkę z moimi oczekiwanymi ślicznościami, po czym odjechał pozostawiając za sobą...nie, nie kurz a zapach paliwa.
Natomiast moje śliczności prezentują się następująco:



Jeszcze nie wiem, co z nich zrobię, ale ważne, że są i cieszą moje oczy. a włóczkę zamówiłam tu .

Natomiast zakończyłam już czapkę, która poniżej prezentuję.
Tak wyglądała, gdy podzieliłam robotę na 5 równych części i każdą z nich przerabiałam oddzielnie ujmując po 1 oczku na początku każdego rzędu.

 następnie rogi zszyłam i ozdobiłam pomponem ( na życzenie Mojej Kopii)
ten inny odcień różu to inna włóczka, czapka była robiona z resztki włóczki i nawet różne odcienie różu nie wpływają na jej efekt końcowy - tak ma być!

A tu juz czapka na głowie modelki, która ozdrowiała i prezentuje rękodzieło mniej lub bardziej artystyczne.



Miłego wieczoru dla czytających.

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Koniec wolnego, niestety.

Już jutro zaczyna się szara rzeczywistość. Do pracy, do obowiązków. Pocieszające jet to, ze za dwa tygodnie ferie, na które już dziś planuje, co będę robiła. Niestety, wczoraj ja zaniemogłem, zdążyłam tylko pojechać na koncert, na którym to miałam zobowiązania, a później już tylko chciałam jak najszybciej być w domu, w ukochanym łóżeczku. Dziś powoli dochodzę do siebie. Staram sie wykończyć czapkę dla Mojej Kopii, która również ma być "rósiofa" ( a gdy była małą dziewczynką nie mogła na ten kolor patrzeć...)
Czapka wygląda tak:



Znowu pas warkocza był robiony osobno a na nim nabrałam 90 oczek. Długość pasa warkoczowego zależy od obwodu głowy. Teraz podzieliłam ilość oczek na 5 części i każda z nich będę robiła osobno, ubierając jednocześnie po jednym oczku na każdym brzegu.
Miłego wieczoru, dnia czytającym.